معرفی حرکات اصلاحی

ورزش وحرکات اصلاحی، یکی از شاخه هاي علوم ورزشی اسـت کـه در زمینه درمان عارضه هاي جسمانی و علل ایجاد آن ها، به بحث و بررسی می پردازد. تحقیقات متخصصین پزشکی و ورزشی، بیانـگـر گستردگی وجود تغییر شکل هاي بدنی در بین دختران و پسـران، به ویژه در سنین نوجوانی می باشد.امروزه تحرك افراد به طور قابل مـلاحـظـه اي کاهش یافته است. ناهنجاري هاي قامتی از جمله پـیـامـدهـاي کمبود تحرك مناسب می باشد که شناسایی آن در مراحل اولـیـه می تواند از بروز مشکلات بزرگ تر بعدي در وضعـیـت بـدنـی و زندگی فرد، جلوگیري کند. با توجه به این که این ناهنجـاري هـا در اکثر موارد ارثی نبوده، بلکه در طول زندگی و به علت سبک و روش زندگی فرد به صورت اکتسابی ایجاد می شوند؛ می توان بـا شناسایی دقیق به برطرف شدن کامل آن کمک کرد.متخصصان تربیت بدنی و ورزش باید با مباحث حرکات اصلاحی و تأثیر آن ها بر روي عوارض و جلوگیري از بـروز اختلالات، آشنایی کافی داشته باشند، تا از این طریق بتوانـنـد از بروز و شیوع ناهنجاري ها پیشگیري نموده و در مـواردي نـیـز اقدامات درمانی مناسب را به عمل آورند.

معرفی تیم حرکات اصلاحی

خدمات

ویدیو ها

ویدیو ها

چه کسانی به حرکات اصلاحی نیاز دارند؟

حرکات اصلاحی به سه دسته توصیه می‌شود.
دسته اول کسانی هستند که به خاطر تمرین نادرست، مصدومیت، مشکلات مادرزادی یا برخی بیماری‌ها دچار ناهنجاری شده‌اند. این افراد از مشکل خود خبر دارند و با علم و آگاهی به متخصص مراجعه کرده‌اند.

دسته دوم نابهنجاری‌های خفیفی دارند که شاید خودشان از آن‌ها بی‌اطلاع باشند. مثلا بیشتر افراد شانه‌های افتاده و گردن متمایل به جلو را جدی نمی‌گیرند. در این موارد متخصص نابهنجاری را تشخیص داده و برنامه‌ای برای رفع آن تدوین می‌کند.

دسته سوم مشکلی ندارند و در وضعیت طبیعی هستند. در این صورت برنامه اصلاحی با هدف پیشگیری از نابهنجاری تجویز خواهد شد. مثلا شاید به تشخیص متخصص، ضعف عضلانی احتمال آسیب‌دیدگی ورزشکار را بالا برده باشد. در این صورت او نیاز دارد دسته‌ای از عضلات خود را تقویت کند. از آنجایی که هیچ‌کس به طور کامل در دسته سوم قرار نمی‌گیرد، بیشتر افراد به این نوع تمرین‌ها نیاز دارند. فقط ممکن است مشکل افراد خفیف یا جدی باشد.

نظرات بیماران

مقالات

پای پرانتزی

پای پرانتزی

پای پرانتزی چیست؟ پای پرانتزی در اصطلاح لاتین از آن به عنوان ژنوواروم یاد می شود؛ ژنو به معنای زانو و واروم به معنای خم

ادامه مطلب »
کف پای صاف

اسکن کف پا

اسکن کف پا چقدر پای خود را می شناسید؟ وقتی صحبت از مراقبت از پا می شود ، اکثر مردم از علائم هشداردهنده اولیه درد

ادامه مطلب »
ارتوپدی - ارتوپدی فنی - حرکات اصلاحی

ارتوپدی فنی چیست

ارتوپدی فنی ارتوپدی فنی برای اکثر مردم ناشناخته و مبهم است. مگر کسانی که بنا به اقتضای شرایط جسمیشان نیاز دارند به مراکز ارتوپدی فنی

ادامه مطلب »